Skip to main content

Dolní Dunajovice

Vinařství Šoman

Vinařství Šoman je rodinná firma, která byla založena 9.9.1999. V současné době obděláváme 11 ha vlastních vinic v integrované produkci. Všechny vinice máme nově vysázeny ve viniční trati Plotny s převážně jihovýchodní expozicí na středně těžkých hlinitojílovitých půdách v katastru Dolních Dunajovic.

Majitel

Stanislav Šoman

Roční produkce

70000 litrů z toho 65000 lahví

Kontakt

  • Rudé armády č.p. 652
    691 85,  Dolní Dunajovice
  • +420 608 743 123, +420 728 781 043
  • www.vinarstvisoman.cz
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
o vinařství

...stavíme zejména na Ryzlinku vlašském...

Ze široké nabídky bílých a červených odrůd, stavíme zejména na Ryzlinku vlašském, kterého máme ve výsadbách nejvíce. Zpracování hroznů probíhá v nově postavené moderní hale na okraji obce. V současné době se dostavuje penzion nad původním sklepem, který je součástí areálu a po dostavbě tak vznikne ucelený vinařský dvůr, kde návštěvníci uvidí ukázkovou vinici se všemi námi pěstovanými odrůdami, následně kompletní výrobní proces výroby vína, završený degustací s případným občerstvením a možností ubytování. Bílá a růžová vína tvoří 80% produkce a jsou vyráběna reduktivní technologií s ohledem na typičnost dané odrůdy.

Naší filosofií je nabízet tato vína jako mladá a svěží, na trh se uvádí obvykle již v březnu. Červené odrůdy se po jablečno-mléčné fermentaci nechávají minimálně 1 rok ležet než přijde k jejich nalahvování.

Naší specialitou je výroba širokého sortimentu  odrůd, ale i typu vín  od svatomartinských až po ledové. Réva vinná a víno pro nás není jen práce a zdroj naší obživy, ale je to především náš koníček, náš život!

Kudy k nám