Skip to main content

Březí u Mikulova

Vinařství Jindřich Kadrnka

Naše rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se naše rodina věnuje již řadu let. Já se svou rodinou jsem již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Majitel

Jindřich Kadrnka

Roční produkce

50 – 60000 lahví

Kontakt

  • Mládežnická č.p. 542
    691 81, Březí u Mikulova
  • +420 731 187 012
  • www.vinokadrnka.cz
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
o vinařství

...ve vinici a ve sklepě jsem pracoval už od dětství...

Ve vinici a ve sklepě jsem pracoval už od dětství, ale mým prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo mé první zaměstnání. V roce 2001 jsem nastoupil do firmy Mikrosvín Mikulov, kde jsem získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuji ve Vinařství Volařík Mikulov, kde máme s Filipem Mlýnkem na starost výrobní část.

V našem rodinném vinařství se snažíme produkovat špičkový hrozen, protože věříme, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Klademe důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Pěstujeme odrůdy pro nás typické a nové odrůdy, kterým věříme, že můžou být kvalitativně na vysoké úrovni. Jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd věříme Rulandskému modrému.

Ořechová hora

Jde o vynikající polohu, která poskytuje nádherná a velmi specifická vína. Trať je jižní expozice, nadmořská výška je kolem 260 m.n.m. Půda je zde jílovitá, místy sprašovitá s vápencovým podložím a obsahem pro révu dostupného vápníku kolem 10 %. Obzvláště Ryzlink vlašský poskytuje výjimečná vína, která se ve vyšší zralosti hroznů vyznačují : Ve vůni vlašský ořech v různých zralostech, suché listí ořešáku, rozinky, minerálností a ovocitostí. V chuti pak mohutností, medovostí, ovocitostí, slaností. Tyto vlastnosti a jim podobné můžeme najít i v jiných vínech. Vynikající poloha na vína burgundských odrůd, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Pálava.

My zde pěstujeme Rulandské bílé, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Pálavu, Ryzlink rýnský a  jako jedinou z modrých odrůd budeme sázet v r. 2016 Rulandské modré.

Liščí vrch

Znamenitá poloha poskytuje špičková vína. Vinice jsou na mírném svahu s jižní expozicí se sklonem 12 %. Půda je velmi rozmanitá od černozemě až po jíly s vyšším obsahem vápníku, taktéž kolem 10%, nadmořská výška je kolem 220 m.n.m. Obzvláště se tu daří Ryzlinku vlašskému, Ryzlinku rýnskému, Rulanskému bílému, nebo Veltlínskému zelenému. Vína se pak vyznačují ve vůni kořenitostí, mandlovostí, ovocitostí a minerálností. V chuti pak hutností, specifickou těžkostí a kořenitou mandlovostí až se slanou dochutí.

My zde pěstujeme Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Johanniter, Rulandské bílé a Chardonnay.

Tratě

Naše děti

Barborka

Dceři jsem věnoval viniční trať Ořechová hora a konkrétně odrůdu Rulandské bílé. Je to z vinice, kterou jsem jako první vysázel. Je to pro mě opravdu krásná, noblesní a ta pravá odrůda, která dělá pěkné, šťavnaté, zajímavé a opravdu velké vína. Hrozny bývají ve výběru z hroznů, s vyšším podílem botrytis cinerea a víno se vyznačuje burgundskou krásou, chlebnatostí, medovostí a šťavnatostí s pěknou kyselinou. Znakem láhve je, že je na etiketě tvář Barborky, která se každý rok mění. Jak stárne dcera, stárne vinice a posléze zraje i víno.

Jindřich IV.

Synovi jsem věnoval viniční trať Liščí vrch a konkrétně odrůdu Ryzlink rýnský. Je to vinice, která je sázená v roce 1986 a jak se říká víno králů, král vín. Ryzlink je spolu s vlašákem hlavními odrůdami, na které se hlavně zaměřujeme v obou tratích a v různých podobách. Od lehčích minerálních a ovocných vín, přes plnější a strukturovanější kolegy až po těžší, mohutnější a noblesnější krasavce, jako je Jindřich IV. Většinou je ve výběru z hroznů, má vyšší podíl botrytis cinerea a vyznačuje se meruňkovou marmeládou, medem a rozinkama v závěru s krásně šťavnatou kyselinou. Znakem láhve je, že je na etiketě tvář Jindřicha IV., která se každý rok mění. Jak stárne syn, stárne vinice a posléze zraje i víno.

Kudy k nám