Skip to main content

Dolní Dunajovice

Vinařství Tichý

Zakladatel rodinného vinařství Ing. Leoš Tichý, se k vinařství dostal v roce 1956 jako zaměstnanec Viničního hospodářství Dolní Dunajovice. Tento statek získal povolení poskytnout zaměstnancům tzv. záhumenkové vinice o výměře 10 arů na jednu rodinu. A to byl počátek vinaření v rodině Tichých. V roce 1982 se začal věnovat vinařství i jeho syn Leoš. V té době již hrozny a víno zpracovávali v nové lisovně na ulici Kostelní.

Majitel

Lubomír Tichý

Roční produkce

40000l vína; z toho 30000 lahví

Kontakt

  • Sklepní č.p. 330
    691 85, Dolní Dunajovice
  • www.vinarstvitichy.cz
  • facebook.com/vinarstvitichy
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 723 085 279, +420 728 424 747
o vinařství

...šetrné zpracování hroznů a výroba kvalitních přírodních vín...

Zpočátku nakupovali hrozny i od jiných pěstitelů, aby uspokojil poptávku svých zákazníků. V roce 2000 se sídlem firmy stala stará usedlost na ulici Sklepní. Ve stejnou dobu se do vinařství zapojil i vnuk Lubomír jako zástupce již třetí generace vinařů v rodině Tichých. V letech 2003 — 2006 syn Leoš kupoval plodné vinice i ornou půdu, na které později vysázel mladé vinice, v té době vnuk Lubomír úspěšně dokončil studium vinařství a vinohradnictví na Střední vinařské škole ve Valticích.

V současné době firma obhospodařuje 6,5 hektarů vinic s roční produkcí cca 20 000 l vína. Vinice jsou vysázeny na středně těžkých hlinitopísčitých půdách a jsou pěstovány v systému integrované produkce. Rozprostírají se ve třech viničních tratích a to „Pod Slunným vrchem“, „Dunajovský kopec“ a „Zimní vrch“. Orientace viničních tratí je převážně na jižní stranu, která zaručuje celodenní slunce. Hlavními odrůdami jsou Müller Thurgau, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Chardonay, Rulandské bíle, Rulandské šedé, Zweigeltrebe.

Filozofií firmy je šetrné zpracování hroznů pěstovaných ve vlastních vinicích a výrobu kvalitních přírodních vín.

Vinařství dále nabízí:
Možnost zakoupení destilátů z našeho vinařství: Meruňkovice, Hruškovice, Slivovice a Jahodovice

Kudy k nám