Skip to main content

Březí u Mikulova

Vinařství Kňourek

Vážení přátelé a milovníci dobrého vína,dovolte nám, abychom Vám krátce představili naše rodinné vinařství, které se nachází v malebné vinařské vesničce Březí u Mikulova na jihu Moravy. Hlavním zaměřením našeho rodinného vinařství je výroba vysoce kvalitních moravských vín a poskytování všech služeb souvisejících s poznáváním vín a vinařskou turistikou.

Majitel

Ing. Antonín Kňourek

Roční produkce

25000 lahví

Kontakt

 • Sklepní č.p. 562
  691 81, Březí u Mikulova
 • +420 734 745 657, +420 721 744 231
 • www.vinarstvi-knourek.cz
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

UBYTOVÁNÍ :

 • apartmám 2+2  přízemí
 • apartmám 2+2  přízemí
 • apartmám 2+2 mezonet
 • apartmám 2+2 mezonet
 • rezervace +420 734 745 657, +420 721 744 231
o vinařství

...razíme filozofii vyrábět ta nejkvalitnější přívlastková vína ekologickým způsobem...

VÍNA A VINICE

V naší produkci naleznete široký sortiment bílých, růžových i červených vín, která vyrábíme pomocí nejmodernějších technologií s hlavním důrazem na šetrné zpracování hroznů a zacházení s vínem. Při výrobě vín razíme filozofii vyrábět ta nejkvalitnější přívlastková vína ekologickým způsobem se zaměřením na ovocná mladá svěží vína s charakterem místního terroiru. Naše vinice se nachází na Liščím vrchu a na Ořechové hoře. Při všech pracích ve vinicích klademe důraz na minimální zatížení keřů, správnné zpracování půdy, vhodné ošetření keřů a minimum chemických zásahů. Součástí naší filozofie je i tvrzení, že „víno vzniká ve vinici“.

UBYTOVÁNÍ

Naše vinařství nabízí i možnost luxusního ubytování přímo nad vinným sklepem, které může být doplněno vynikající moravskou kuchyní. Komfortní ubytování je ve čtyřech prostorných apartmánech, z nichž každý má samostatnou kuchyňku, sprchu, WC, TV, internet a další vybavení.

ŘÍZENÉ DEGUSTACE A OCHUTNÁVKY

Pro zpestření Vašeho pobytu u nás nabízíme možnost řízených degustací vín přímo ve vinném sklípku včetně odborného výkladu. V naší stylové degustační místnosti pořádáme prezentace vín, soukromé akce, firemní večírky, školení, rauty a další podobné společenské nebo kulturní akce. Areál vinařského dvora dále nabízí zahradní posezení včetně venkovního grilu a dětského hřiště. Samozřejmostí je parkoviště pro osobní vozidla a úschovna jízdních kol.

Kudy k nám