Skip to main content

Březí u Mikulova

Vinařství Kern

Naše firma vznikla koncem devadesátých let ve vinařské obci Březí u Mikulova a navázala tak na rodinnou vinařskou tradici, která se datuje k roku 1956, kdy začal s vinařením Josef Kern. Také máme velké štěstí, že obhospodařujeme vinice v mikulovské vinařské podoblasti. Za jedny z nejlepších viničních tratí se vždy považovaly tratě, které leží na úbočích Dunajovických kopců. Právě v těchto tratích Liščí vrch a Ořechová hora jsou naše vinice o celkové výměře 25 ha.

Majitel

Víno D.K.S. spol. s r.o.

Roční produkce

60000 lahví

Kontakt

  • Sklepní č.p. 546
    691 81,  Březí u Mikulova
  • +420 736 624 086
  • www.vinarstvikern.cz
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
o vinařství

...ážíme si našich předků, vážíme si přírody máme v úctě někdy i tvrdou vinařskou práci...

Při pěstování révy vinné využíváme realizaci systémů integrované ochrany, ozeleňujeme vinice, využíváme monitoringu a prognóz a díky tomu minimalizujeme chemickou ochranu. Klademe důraz na zdravotní stav hroznů, protože věříme, že pouze ze zdravých hroznů lze vyrobit kvalitní víno. Díky moderní technologii zpracováváme hrozny šetrným způsobem, abychom zachovali ve víně co nejvíce z toho, co nám naše vinice daly, zejména odrůdovost, typičnost a harmonii vín.

Vítejte na Moravě, na Mikulovsku, které je odnepaměti velmi příznivé pro pěstování révy vinné. Kouzelný kraj, kterému dominuje Pálava, kde pod nemilosrdně žhnoucím sluncem je čarokrásný pohled na  viniční svahy na ten rozpálený kus země. Kdo by se sem rád nezatoulal, do malebné a štědré přírody do lákavých vinohradů a sklepů…

Z našich viničních svahů je vidět do daleka! Nejen před sebe, ale i za sebe, za nás, do minulých století života lidí, kteří v tomto nádherném kraji zakládali vinohrady. Vážíme si našich předků, vážíme si přírody máme v úctě někdy i tvrdou vinařskou práci a chceme tuto krásu přiblížit i lidem z jiných krajů, i vám!

Naše firma má charakter především rodinný, bez každodenního úsilí všech pracovníků bychom se nemohli řadit k dobrému rodinnému vinařství, snad i modernímu, což je naším cílem při dodržení filozofie „zdravý hrozen – kvalitní víno“. Ale to ještě nemusí stačit.

Petr a David Kernovi (otec a syn) věří, že když přistupují k vinařskému dílu s péčí a láskou a dávají do něj celou svou vinařskou duši, projeví se to v hroznech a ve výsledném produktu – víně.

Kudy k nám