Skip to main content

Březí u Mikulova

Vinařství František Hlaváč

Vinařství František Hlaváč vzniklo v roce 2010, sídlí ve vinařské obci Březí u Mikulova. Firmu založil z vlastních zdrojů František Hlaváč. Na chodu firmy se podílí celá rodina. Obhospodařujeme 2,5 ha vlastních vinic. Ty se nachází přibližně 1 kilometr od obce na dvou viničních tratích – Ořechová hora a Liščí vrch. Vinice jsou posazeny na jižních svazích Dunajovických kopců. Tato poloha je specifická pro pěstování odrůdy Ryzlink vlašský. Filozofií vinařství je zpracovávat kvalitní hrozny a poté z nich vyrábět mladá, plná a svěží vína, která jsou určená k lahvování.

Majitel

František Hlaváč

Roční produkce

20000 lahví

Kontakt

  • Mládežnická č.p. 362
    691 81, Březí u Mikulova
  • +420 603 700 728
  • www.vinohlavac.cz
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
o vinařství

...specializujeme se převážně na výrobu bílých vín...

Specializujeme se převážně na výrobu bílých vín a v menším množství produkujeme i ostatní druhy vín, která vyrábíme výhradně z vlastních hroznů, čímž je zaručena i kvalita vína. Jelikož jsme poměrně mladá firma, výměru vinic neustále rozšiřujeme a stávající obnovujeme vysazováním nové révy.

Odrůdová skladba vinařství:

Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Veltlínské červené rané, Pálava, Chardonnay, Zweigeltrebe.

Vína těchto vypsaných odrůd v sobě nesou charakter místa a výborné vinohradnické půdy. Také pečlivost vinohradníka, jehož srdeční záležitostí je starat se o révu a její zdravé hrozny. Ty jsou sklepmistrem co nejšetrnějším způsobem proměňovány ve víno typicky „Březácké“. Vhodné ke každodennímu zdravému doušku, k různým slavnostním příležitostem, i k archivaci… víno s rukopisem rodinného vinařství rodiny Hlaváčovi.

Tak Vám přejeme na zdraví…

Kudy k nám