Skip to main content

Dolní Dunajovice

Vinařství Matula

Vinařská tradice sahá v rodině Matulů do poloviny 20. století. Je jí věrný i současný majitel vinařství Zdeněk Matula, jenž vystudoval vinařskou školu ve Valticích. Na rozvoji vinařství se s ním podílí celá rodina, která hospodaří na více než 2,5 ha vinic s pestrou odrůdovou skladbou. Jejich vinohrady jsou rozprostřeny na svazích v okolí Dolních Dunajovic. Práce kolem vína provází členy rodiny celým jejich životem. I při veškeré dřině pro ně představuje také zábavu a odpočinek, přestože výrobu vína všichni z rodiny zvládají při svých zaměstnáních.

Majitel

Zdeněk Matula

Roční produkce

15000 lahví

Kontakt

  • Rudé Armády
    691 85, Dolní Dunajovice
  • +420 606 226 368
  • www.vino-matula.cz
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
o vinařství

...vína od Matulů – chuť vín ve své tradiční podobě...

Vína pocházejí převážně z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Matulovi dbají při pěstování révy na to, aby keře nepřetěžovali vysokou výnosností na úkor kvality vyrobených vín. Jejich píle je odměněna zdravými hrozny, které během sklizně šetrně dopravují v co nejkratším čase a zpracovávají dnes již běžnou moderní technologií. Souhra všech těchto aspektů zachovává typickou odrůdovost jejich vín.

Produkují vína s přirozenou, autentickou chutí, která se vyznačují výraznou a originální mineralitou terroir vyhlášených viničních tratí Dunajovický kopec, Zimní vrch a Mlýnská.

Kudy k nám