Skip to main content

Dolní Dunajovice

Vinařství No. 44

Tož jsou zde na světě dva blázni, kterým nestačí se vínu a vinicím věnovat pouze pracovně, oni se v tom všem musí šťourat i doma. Chvilku neposedí a jsou až otravní, kolik času a myšlenek vinaření věnují. A Díky té velké lásce a respektu k tomuto řemeslu, zrodilo se naše piďi vinařství No. 44. Psal se rok 2019. Začínali jsme se třemi skvělými víny a to RV, SZ a Pá. I přes špatné načasování koronavirové situace jsme si kousek místečka na trhu vybojovali. Osud nám přál a nyní již vlastníme 0,5 ha vinice v Dolních Dunajovicích a to Pod Slunným vrchem. No a máme tu RV, VZ a Fr.

Majitel

Eliška Becková a Marek Tichý

Roční produkce

10800 lahví

Kontakt

 • Rudé armády 44
  691 85, Dolní Dunajovice
 • Eliška Becková
  +420 724 107 755
  bTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Marek Tichý
  +420 607 521 423
 • FB: Vinařství No.44
 • INST: @vinarstvi_no.44
o vinařství

Naše myšlenka v této adrenalinové profesi je, aby jste výsledné víno milovali úplně stejně jako my :-)

Když vyrábíte víno, vytváříte obrovskou hodnotu. Nemusím ani zmiňovat, kolik úsilí je potřeba, abychom doběhli až do cíle. Ruky, nohy, záda, hlava a játra nás mnohdy z toho všeho bolí. Ale většinou nás to baví a tak se snažíme, aby naše víno ve vás vyvolalo hlavně úsměv, pohodu a radost z každého doušku. Ke každé odrůdě přistupujeme s respektem, pochopením a láskou. A proč vinařství No. 44? To jistě pochopíte, jakmile nás přijdete k nám na pohárek :-)

Vinice

Mikulovská podoblast je profláklá nějakým bílým šutrem zvaným Vápenec. Ten dává našim vínům nezaměnitelné aroma a chuť, hlavně co se RV, VZ a RR týče. Místo, jako jsou Dolní Dunajovice, kde se rozprostírá Dunajovický kopec, Slunný vrch, Plotny, to jsou hlinito-písčité půdy s lokálními oky vápence. A nejlepší tu jsou RV, VZ, Mer, Fr, MM a RR.

Velkou péči věnujeme už hlavičkám révy vinné. Je to jako s děckama, pokud jim nedáte potřebnou péči a starost, všechno vám to vrátí i s úroky. A to fakt nechcete. Když už se s něma celý rok, víte co...Zelené práce, střih i sběr provádíme ručně. Snažíme se o nižší zátěž hroznů na hlavě, což činí asi 2 – 3 kila. Díky tomu dosahují hrozny skvělé vyzrálosti, cukernatosti a tudíž kvality.

Sklep

Protože jsme teprve na startu, výroba probíhá v nerezových tancích, a to ještě půjčených :-) Plán do budoucna je pracovat jak s nerezem, kde vznikají šťavnaté, svěží a nesmírně voňavá vína, tak i se sudy, či kameninou. Zde vznikají mohutné, vrstevnaté a těžkotonážní vinné bomby!! Nabízíme vína suchá, ale protože nejsme rasisti na cukry, můžete si dopřát i něco sladšího.

A víc nic neřeknu, jenom přijďte ochutnat a já všechno na nás prásknu :-)

Viniční trať Pod Slunným vrchem

Tato viniční trať se nachází cca. 2 km od centra Dolních Dunajovic směrem na Březí. Poznáte ji tak, že pohledu na místní dominantu Slunný vrch se rozléhá nalevo. Nejbližší polohy vinic leží severozápadně a vzdalující se vinice jsou až jihozápadní orientace. Podloží se skládá z písčitohlinitých bohatých půd ve výšce 230 m.n.m.

Jedinečný charakter se ve vínech projevuje ovocnou aromatikou, kořenitostí a ladnou slaností v dochuti.

Viniční trať Bergrus

Mladá výsadba Ryzlinku vlašského se nachází u obce Perná. Perenské vinice jsou světoznámé tím, že se jejich podloží skládá z těžkých hlinitých půd a spraší s vyšším výskytem vápence. Bergrus leží v nadmořské výšce 250 m. Orientace tratě je jihozápadní.

Vína jsou velmi citrusová, herbální a i přes mladost vinice se v dochuti projevuje silnou mineralitou.

Viniční trať U Venuše

Unikátní vinice, která se nachází nad Horními Věstonicemi leží jihozápadně ve výšce 230 m.n.m. Půda je extrémní. Skládá se z jílu a vysoké koncentrace vápence. Díky těžkosti půdních podmínek vzniká ojedinělé terroir tohoto místa.

Vína jsou silně minerální, slané a při zrání se projevují bylinné aroma.

Kudy k nám