Skip to main content
Vinařská kuchařka

Vážení a milí,

jsme nesmírně rádi, že se vám do rukou dostala naše jedinečná Vinařská kuchařka. Jedná se o další z projektů spolku Dunajovské kopce a těší nás, že tentokrát vám můžeme představit nejenom členská vinařství, ale i ty, bez nichž by naše práce nedávala hlubší smysl — gastro podniky, které s našimi vinaři již léta spolupracují. Protože jídlo a víno neodmyslitelně patří k sobě.

Zatímco je v okolních zemích pro restaurace nabízení lokálních vín k jídlu ctí, u nás je propojení vinařské kultury a gastronomie v jeden celek stále ještě v plenkách. Jídlo a víno jsou přitom neuvěřitelně provázané entity, které se po staletí v naprosto každé kultuře vyvíjely společně. A právě s cílem propagace jejich jedinečného spojení jsme se odhodlali k vytvoření tohoto unikátního projektu. Víno je doplňkem jídla a naopak. Víno si můžeme vychutnávat společně s jídlem a obojí se bude vždy skvěle doplňovat.

Přejeme vám tedy nevšední chuťové zážitky se sklenkou dobrého vína v duchu motta našeho spolku „Přátelům je vše společné.“

Za spolek Dunajovské kopce

podpis

Vinařská kuchařka
Vinařská kuchařka
Vinařská kuchařka

SOUTĚŽ S VINAŘSKOU KUCHAŘKOU

Vážení milovníci dobrého vína a jídla,

naše Vinařská kuchařka je již pár týdnů v prodeji a nás velice těší vaše pozitivní ohlasy na ni. Protože chceme, aby kuchařka byla knihou živou a vzhledem k tomu, že by byla škoda, kdybychom se již podnikům, které se do tohoto projektu zapojily, více nevěnovali a neměli tak možnost dále podporovat myšlenku spojení skvělého moravského vína s výborným jídlem, rozhodli jsme se v měsíci únoru vyhlásit soutěž.

Pravidla jsou jednoduchá : v odkazu níže si stáhnete a vytisknete svůj cestovní pas “passport”, do kterého budete sbírat razítka jednotlivých vinařství a gastropodniků, zapojených do projektu naší Vinařské kuchařky. Razítko obdržíte vždy jako protihodnotu za zakoupený produkt či službu. Své passporty nám následně zašlete na adresu sídla spolku nejpozději do 15.12.2024. Ti z Vás, kterým se za dobu trvání soutěže podaří nasbírat co nejvíce razítek, postoupí do slosování o 5 hodnotných cen.

A o co se hraje?  

  • 1.cena - Dárkový poukaz na absolvování kurzu Sommelier pro 1 osobu od Asociace Sommelierů České republiky
  • 2.cena - Dárkový poukaz na absolvování kurzu vaření s Romanem Vaňkem pro 2 osoby od Pražského kulinářského institutu
  • 3.cena - Dárkový poukaz na absolvování kurzu Snoubení vína a jídla pro 2 osoby od Národního vinařského centra
  • 4.cena - Dárkový poukaz / vstupenka na kterýkoliv Královský košt včetně ubytování pro 2 osoby od pořadatelů soutěže Král vín České republiky
  • 5.cena - Dárkový poukaz / vstupenka na Přehlídku otevřených sklepů pro 2 osoby od Dunajovské kopce-spolek vinařů

Důležité informace: 

  • soutěž probíhá od 1.2.2024 do 30.11.2024
  • passporty zasílejte do 15.12.2024 na adresu Dunajovské kopce-spolek vinařů, Sklepní 330, 69185 Dolní Dunajovice
  • do obálky nezapomeňte uvést své kontaktní udáje (jméno, adresu bydliště, telefonní kontakt, e-mailovou adresu)
  • slosování soutěže proběhne 16.12.2024